Salon Perde Modelleri

Salon Perdelerinde Alternatifli Üretimler

Salon perde modelleri arasında en alternatif sağlayanları zebralar olmaktadır. Zebralar yalnızca desen ve renk bakımından tasarıma tabii tutulmayıp gerek etek kesimleri gerekse perdelerin üzerlerinde kullanılan materyaller ile salonlara alışılagelmiş görünümlerden daha farklı estetik unsurlar kazandırılmıştır. Salonların kişileri bir araya toplaması niteliği göz önüne alınarak kullanılan perdelerin sıcaklığına, samimilik duygularının hissedilmesi konularına kullanılan renklerle önem verilmiştir. Bunun yanında salon mobilyaları ve salon halısı salonda kullanılacak olan perdenin belirlenmesinde salonda bütünlük sağlanması adına en gerekli aşama olarak görülür.

Salon Perdelerinde Bu Yılın Modası

Bu yılın salon perde modelleri trendlerinden olan İtalyan tipi perdeler modaya uyum sağlamak isteyenlerce tercih edilmektedir. Bu yıl perde desenlerinde kıvrımlı ve bükmeli yapılar hakimdir. Bulundukları ortama ağırlığını koyan bu tasarımlar perdelerinde yenilik yapmak isteyenler veya yeni ev açmış kişilere Home Perde tarafından önerilmektedir. Açık renkli mobilyalara sahip olanların tercih edecekleri açık renkli İtalyan tarzı perdeler bu yılın modasını tam anlamıyla yansıtmaktadır.

Salonlarda Fon Perde Kullanımı

Salon perde modelleri çeşitlerinden olan fon perdeler ülkemizde hemen hemen herkes tarafından tercih edilen perdelerdir. Fon perdelerin kullanımında görkem önemli yer tutar. Bir mekanı olduğundan daha büyük göstermek fon perde kullanımı ile mümkündür. Çünkü fon perdeler pencere ile birlikte pencerenin kenar duvalarını içine aldığından mekanın büyük görünmesini sağlamaktadır.

Yorum Yaz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir