Oturma Odası Perdeleri

Şık bir perde kullanmak odanın tüm havasını değiştirebileceği gibi odaya istediğiniz görünümü kazandırabilmeniz için de faydalı olacaktır. Perdeler ev dekorasyonlarının ön plana çıkmasına yardımcı olan en önemli ürünlerin başında yer almaktadır. Ayrıca dışarıdan içerisinin görünmemesi için koruyucu görev üstlenmektedirler. Oturma odasına perde almak için oturma odası perde modelleri ve fiyatları seçeneklerini detaylı bir şekilde inceledikten sonra hem işlevselliğe hem görünüme hem de fiyata bakarak karar vermek doğru olacaktır.

Perde Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Oturma odası dar ise açık renkli perdeler tercih edilmeli, açık renk perdeler oturma odasını daha ferah, geniş ve aydınlık gösterecektir.
  • Satın alınacak olan perde oturma odasıyla bütünleşmeli, duvar rengine, koltuklara, objelere ve halıya uyum göstermelidir.
  • Şeffaf ve tül perdeler güneş ışığının odaya girmesini sağlayacaktır. Kalın kumaştan ve fon perdeler ise güneşi engelleyecektir. Oturma odasının aydınlık veya karanlık olması için tüm bunları göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Oturma Odası Perde Modelleri

Yaz aylarına doğru, açık tonlarda ve canlı renkte perdeler oldukça popüler hale gelmektedir. Koyu perde tonları, daha çok kış ve sonbahar aylarında tercih edilmektedir. Oturma odası perde modeliseçerken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında, perdelerin salonun ana tema ve rengine uygun seçilmesidir. Daha sonra da salon boyutları ve tavan yüksekliğine uygun bir perde modeli seçmek gerekmektedir. Oturma odası perde modelleri ve fiyatları içerisinde; tül perde fiyatları, kumaşın kalitesine ve işçiliğine göre değişiklik göstermektedir. Metresi 7,00tl ile 250,00tl arasında değişebilen kumaş türleri bulunmaktadır. Fon perde fiyatları ise yine kumaşın kalitesine ve işçiliğine bağlı olarak 22,00tl ile 350tl arasında değişiklik göstermektedir.

Yorum Yaz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir